Dermopielęgnacja - Ekamedica

Dermopielęgnacja Jest 29 produktów.

Składniki naturalnego pochodzenia są wykorzystywane do tworzenia różnego rodzaju produktów. Ich łagodne formuły są bogate w specjalnie wybrane produkty o aktywnym działaniu. Naturalne płyny stosuje się przede wszystkim do polepszenia kondycji włosów oraz skóry głowy.

Najważniejsze jest więc, aby produkty były niepowtarzalne i bezpieczne dla ich użytkowników. A unikalne kompozycje powinny być pozbawione ciężkich, chemicznych substancji, które mogą wywoływać np. reakcje alergiczne. Dlatego tak ważne jest stosowanie produktów naturalnego pochodzenia.
Coraz więcej osób interesuje się kosmetyką naturalną. Suplementy specjalnie przygotowywane dla zainteresowanych powstają z najlepszej jakości składników, a w odpowiednich proporcjach mogą być złotym środkiem na problemy związane z wrażliwością skóry czy słabymi włosami. Nie od dziś wiadomo, że najlepszym rozwiązaniem są właśnie konkretne zioła, tj. babka lancetowata czy łopian. Przed użyciem należy sprawdzić, czy na jakiś składnik użytkownik nie jest uczulony. W innym przypadku trzeba skonsultować się z lekarzem albo farmaceutą.

Babka lancetowa jest jedną z najbardziej cenionych roślin, którą są wykorzystywane w kosmetyce. Najczęściej jest stosowana przy skórze podrażnionej i skłonnej do alergii. Przez wiele lat była wykorzystywana np. na otarcia. Dodatkowo babka lancetowata poprawia kondycję naczynek, zwęża pory oraz wspomaga oczyszczanie skóry.

W kosmetyce babkę lancetowatą stosuje się redukowania nadmiernej potliwości, zapobiegania podrażnieniu błon śluzowych narządów intymnych, zmniejszaniu obrzęków oraz uelastyczniania skóry. Inną rośliną jest łopian. Jego głównym zadaniem jest wzmocnienie włosów czy łagodzenie podrażnień skóry głowy. Najczęściej jest wykorzystywany w formie płynów bądź olejów. Ta roślina łagodzi swędzenie i pieczenie skóry głowy. Dodatkowo łopian odbudowuje florę bakteryjną i pomaga w regeneracji skóry.

Kolejnym składnikiem naturalnego pochodzenia stosowanym w przemyśle kosmetycznym na szeroką skalę jest żyworódka pierzasta. Wzmacnia ona osłabione cebulki włosów oraz może być stosowana jako okład na zmęczone nogi.
Zarówno babka lancetowata, łopian, jak i żyworódka pierzasta to najlepsze naturalne produktu do tworzenia z nich płynów. Ich szerokie zastosowanie sprawdza się w stosowaniu ich bezpośrednio na ciało.

Łopian ponadto jest stosowany do ziołowych kąpieli, które nie tylko polepszają kondycję skóry, ale także działają relaksująco. Za to babka lancetowata łagodzi podrażnienia błon śluzowych. Innym ciekawym zastosowaniem cieszy się żyworódka pierzasta. Jest stosowana w formie okładów na nogi.
Wszystkie powyższe produkty są najlepszym składnikiem naturalnych preparatów tworzonych w formie płynów.

Produkt został dodany do porównywarki
facebook