Olej z prażonych nasion Słonecznika 350ml - Ekamedica

Olej z prażonych nasion Słonecznika 350ml

ZŁOTY MEDAL TARGÓW WORLDFOOD WARSAW 2018 W KATEGORII OLEJE I TŁUSZCZE

Data ważności 24.01.2020!


  • Z pierwszego tłoczenia
  • Wysoka zawartość tłuszczów wielonienasyconych
  • Nierafinowany
  • Do spożycia na zimno

Więcej szczegółów

6,00 zł

11,99 zł

-50%

Produkt dostępny w niższej cenie ze względu na kończącą się datę ważności.

Jest to aromatyczny olej roślinny produkowany według starej ukraińskiej receptury ludowej ze starannie wybranych i prażonych ziaren słonecznika. Prażenie pozwala uzyskać nowy wymiar smaku i zapachu, bez utraty wartości odżywczych. Uprażone nasiona są delikatnie chrupkie i aromatyczne, co powoduje, że produkowany z nich olej jest pełen niepowtarzalnego zapachu prażonych ziaren słonecznika.

Olej ten jest idealny do przygotowywania sałatek i winegretów. Nadaje się jako dodatek do kapusty kiszonej, wszystkich rodzajów dań na zimno oraz kasz i gotowanych ziemniaków. Można go używać także do domowego konserwowania żywności.Zawiera 59 g kwasu linolowego na 100 ml produktu. Kwas linolowy (LA) pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 10 g LA dziennie. Zachowanie zrównoważonego sposobu żywienia i zdrowego trybu życia ma istotne znaczenie.

Spożywać wyłącznie na zimno, jako dodatek do sałatek, potraw lub do bezpośredniego spożycia.* Oleje nierafinowane EkaMedica food pozyskiwane są poprzez tłoczenie na zimno, dzięki czemu posiadają wysoką wartość odżywczą i zdrowotną. Przy wytwarzaniu oleju metodą tłoczenia na zimno zachowuje się w nim maksymalną ilość witamin, składników mineralnych i substancji biologicznie czynnych. W procesie produkcji naszych olejów nie stosujemy alkalicznej obróbki i ekstrakcji rozpuszczalnikami chemicznym, zarówno jak i żadnych składników chemicznych, substancji smakowo-zapachowych, konserwantów i barwników. Cząsteczki oleju pozostają w żywym i naturalnym stanie.

Specjalny produkt

Ostatnio przeglądane

Produkt został dodany do porównywarki
facebook