Olej Słonecznikowy 350ml - Ekamedica

Olej Słonecznikowy 350ml

Data ważności 24.01.2020!

  • Z pierwszego tłoczenia
  • Wysoka zawartość tłuszczów wielonienasyconych
  • Nierafinowany
  • Do spożycia na zimno

Więcej szczegółów

6,00 zł

11,99 zł

-50%

Produkt dostępny w niższej cenie ze względu na kończącą się datę ważności.

Jest to niezwykle delikatny olej roślinny, który produkowany jest według tradycyjnej receptury ludowej z wybranych i starannie oczyszczonych surowych ziaren słonecznika. Posiada on charakterystyczny dla nasion słonecznika łagodny, lekko orzechowy smak. Po procesie pierwszego tłoczenia olej nie jest rafinowany, dzięki czemu zachowuje swój naturalny smak i aromat. Olej słonecznikowy stanowi wyśmienity dodatek do sałatek, surówek i innych dań przygotowanych na zimno.Zawiera 56 g kwasu linolowego na 100 ml produktu.

Kwas linolowy (LA) pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 10 g LA dziennie. Zachowanie zrównoważonego sposobu żywienia i zdrowego trybu życia ma istotne znaczenie.

Spożywać wyłącznie na zimno, jako dodatek do sałatek, potraw lub do bezpośredniego spożycia.* Oleje nierafinowane EkaMedica food pozyskiwane są poprzez tłoczenie na zimno, dzięki czemu posiadają wysoką wartość odżywczą i zdrowotną. Przy wytwarzaniu oleju metodą tłoczenia na zimno zachowuje się w nim maksymalną ilość witamin, składników mineralnych i substancji biologicznie czynnych. W procesie produkcji naszych olejów nie stosujemy alkalicznej obróbki i ekstrakcji rozpuszczalnikami chemicznym, zarówno jak i żadnych składników chemicznych, substancji smakowo-zapachowych, konserwantów i barwników. Cząsteczki oleju pozostają w żywym i naturalnym stanie.

Specjalny produkt

Ostatnio przeglądane

Produkt został dodany do porównywarki
facebook