Kobiety - Ekamedica

Kobiety Jest 47 produktów.

Jak zadbać o siebie na co dzień? Co zrobić, aby cieszyć się zdrowiem, dobrym samopoczuciem oraz efektownym wyglądem? Wystarczy pielęgnować w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, a także uzupełniać codzienną dietę o brakujące suplementy.
Zdrowe postanowienia dotyczące odżywiania powinny być stosowane przez całe życie. Jednak często jest tak, że wprowadzane są dopiero wtedy, gdy zaczyna się dać coś złego z naszym organizmem. Wbrew wszystkiemu co mówią, nie trzeba czekać na cudów, albo wydawać ogromnych ilości pieniędzy. Wystarczy, aby kobieta dbała o siebie każdego dnia.
Na początek należy zmienić swój tryb życia. Sen jest bardzo ważny, dlatego należy kłaść się i wstawać o podobnych godzinach. Dzięki temu uda się uniknąć senności oraz osłabienia. Dodatkowo sypialnia powinna być wywietrzona, cicha, a nocą ciemna. Ostatni posiłek należy spożyć maksymalnie trzy godziny przed pójściem spać. Specjaliści ostrzegają przed wieczornym piciem alkoholów albo napojów kofeinowych.
Drugim krokiem jest prawidłowe odżywianie. Dietetycy zalecają jedzenie pięciu posiłków dziennie. Należy również unikać gotowych, przetworzonych lub smażonych potraw. Jedzenie produktów zbyt gorących lub zimnych też nie jest dobrym pomysłem. Nie chodzi tu o odchudzanie się, ale o zapewnianie organizmowi odpowiedniej ilości składników odżywczych. Najważniejsze jest wprowadzenie takich produktów, które nie będą hamowały przemiany materii, jednocześnie zabezpieczając przed odkładaniem się tłuszczu. Cytrusy, otręby owsiane czy zielona herbata powinny być zawsze pod ręką.
Kolejną ważną kwestią jest ruch. Aktywność fizyczna chroni przed otyłością, innymi problemami ze zdrowiem, a także sprawia, że człowiek ma więcej sił witalnych. Nie można zapomnieć również o rozpieszczanie swojego ciała. Lepiej zadbać o skórę, włosy, cerę i dłonie niż inwestować w kolejne ubrania o rozmiar większe.
Ostatnim krokiem jest relaks oraz rozwijające aktywności. Pojawienie się nowego zajęcia czy znajomości może sprawić, że organizm zacznie znacznie lepiej funkcjonować. Pobudzi umysł i hormon szczęścia do działania. Aby wszystko pracowało jak należy, warto jeszcze zainwestować w suplementy diety naturalnego pochodzenia.
Maqui berry opóźnia starzenie oraz wspiera przemianę materii. Dodatkowo wzmacnia układ immunologiczny i właściwości oczyszczające, a także zwalcza wolne rodniki. Olej z nasion czarnuszki pozytywnie wpływa na układy trawiennych, krążenia i oddechowy, a także funkcje nerek. Również wspiera kondycję skóry oraz chroni przed stresem.
Olej z nasion wiesiołka utrzymuje odpowiedni poziom cholesterolu we krwi. Roślina zawiera witaminę E i wpływa na procesy myślowe. Wiesiołek chroni przed stresem i jest dobry dla wzorku. Co więcej, wzmacnia odporność, a także łagodzi stany lękowe.
Olej z ostropestu poprawia pracę układu trawiennego, produkcję żółci i wspiera kondycję wątroby. To także prosty sposób na zniwelowanie stresu oraz utrzymania odpowiedniego poziomu cholesterolu.

Produkt został dodany do porównywarki
facebook