Seniorzy - Ekamedica

Seniorzy Jest 20 produktów.

Dla osób po 60 roku życia bardzo ważna jest profilaktyka i dbałość o zdrowie. 85% seniorów przyznaje się do stosowanie suplementów diety w celu wsparcia wydolności organizmu oraz wzmocnienia odporności. Czynnikiem, decydującym o wyborze danego produktu często jest jego naturalne pochodzenie i odpowiedni skład.

Preparaty bez dodatku substancji słodzących i konserwantów w sposób optymalny wspierają organizm człowieka w walce z różnego rodzaju dolegliwościami. Coraz częściej w terapiach na problemy wieku starczego stosuje się zioła, owoce czy warzywa, które są przeznaczone do wytwarzania suplementów diety.

Zioła i owoce, jako uzupełnienie zbilansowanej diety, pomagają w utrzymaniu lepszej kondycji organizmu, a także odpowiedniego poziomu samozadowolenia. Przetworzone w formie preparatów stanowią atrakcyjną i skuteczną formę dla wsparcia życia seniora.

Problemem, z którym najczęściej borykają się osoby po 60 roku życia są dolegliwości dotyczące układu krążenia.  W tej grupie stanowią one przyczynę ponad 80% zgonów. Wsparciem dla serca i krążenia, jak również sposobem na utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu i ciśnienia krwi mogą być surowce naturalne – owoce i zioła.

Przykładowo głóg wzmacnia mięsień sercowy, uspakaja, i wspomaga krążenie. Podobne działanie ma dzika róża. Na prawidłowy stan naczyń krwionośnych wpływa także aronia, która jest źródłem witaminy C.

Seniorzy często mają problem ze zbyt dużym poziomem cholesterolu. W tym przypadku doskonale sprawdzają się oleje, w tym olej z dyni, olej konopny czy olej z ostropestu. Na dolegliwości trawienne warto zastosować natomiast suplementy diety na bazie karczocha oraz lucerny.

W grupie osób po 60 roku życia znajduje się również sporo diabetyków. Dla zachowania prawidłowego poziomu cukru we krwi zaleca się im stosowanie morwy białej, która pomaga utrzymać prawidłowy poziom glukozy we krwi oraz odpowiedni metabolizm węglowodanów w organizmie. Dobre działanie wykazuje też aloes, który pomaga utrzymać odpowiedni poziom cukru we krwi, przyczyniając się do prawidłowego metabolizmu glukozy i insuliny.

Seniorzy często narzekają na kłopoty z bezsennością i wypoczynkiem nocnym. Występują one u nich dlatego, że po 45 roku życia w organizmie automatycznie spada poziom melatoniny, zwanej hormonem snu. Melatonina w naturalnej postaci występuje na przykład w wiśniach, dlatego dla dobrego samopoczucia warto wesprzeć się preparatami z tego owocu. 

Produkt został dodany do porównywarki
facebook