Skóra - Ekamedica

Skóra Jest 53 produktów.

Dbałość o skórę jest podstawą do zdrowego wyglądu i komfortowego samopoczucia. Gładka, zadbana i pełna witalności cera to źródło sukcesu nie tylko prywatnego, ale także zawodowego. Aby utrzymać skórę w odpowiednim stanie należy zainwestować w codzienną pielęgnację, wyzbyć się złych nawyków i rozpocząć intensywny proces zmiany własnego życia.
Najczęstszym błędem popełnianym w dbałości o skórę jest nieodpowiednia dieta. Spożywanie zbyt dużej ilości kalorii dziennie przy małej liczbie posiłków jest jedną z przyczyn złej kondycji cery. Dodatkowo wybieranie produktów zawierających w sobie wiele związków chemicznych czy zbyt mała ilość spożywanej wody działają niekorzystnie na stan oraz zdrowie skóry.
W przypadku twarzy specjaliści zalecają, aby używać jedynie te specyfiki, które faktycznie są nam potrzebne. Sugerują, że najlepszym rozwiązaniem są płyny i kremy, które mają utrzymać odpowiednią powłokę ochronną skóry. Najbardziej doceniane są kosmetyki zwalczające trądzik, zmniejszające zmarszczki, a także stymulujące kolagen.
Nie można jednak zapomnieć o odpowiedniej diecie. Zdrowy tryb życia i racjonalne posiłki są źródłem młodej i dobrze wyglądającej skóry. Lekarze podkreślają, że należy szczególną uwagę poświęcić spożywanym produktom. Im zdrowsze składniki, tym lepiej funkcjonuje organizm.
Ale dieta to nie wszystko. Skóra potrzebuje odpowiedniej dawki snu, regularnego ruchu, a nawet konkretnych i cyklicznych technik relaksacyjnych. To wszystko sprawi, że będzie ona nie tylko bardziej zadbana, ale także zdrowsza i rzadziej będą się pojawiały wypryski czy inne niedoskonałości.
Jednak wisienką na torcie w drodze do uzyskania zdrowej skóry są wszelkiego rodzaju suplementy diety wytwarzane ze składników naturalnego pochodzenia. Dobrym wyborem są tutaj oleje, olejki, kapsułki, tabletki oraz soki. Te naturalne preparaty zadbają o zbilansowany stan składników odżywczych organizmu. Dodatkowo uzupełniają te elementy, których brakuje do idealnego wyglądu i funkcjonowania.
Olej konopny zmniejsza poziom cholesterolu we krwi. Wpływa także na poprawę kondycji włosów, paznokci i skóry. Olej konopny wspiera układ krwionośny, dzięki witaminie C. Olejek z oregano ma za zadanie przede wszystkim poprawę układu moczowego, gospodarki wodnej organizmu oraz oddziałuje na kondycję psychofizyczną.
Żel z żywokostu ma działania regenerujące oraz wpływa relaksująco na użytkownika. Dodatkowo wspomaga niwelowanie widocznych blizn. Sok z aloesu wzmaga funkcje dezynfekujące oraz poprawia przemianę materii i oddziałuje na trawienie. Ma pozytywny wpływ na metabolizm glukozy. Aloes poprawia układ odpornościowy. Co ciekawe, dzięki swoim właściwościom dostosowuje się do potrzeb organizmu. To także świetny produkt do zastosowania w stanach wyczerpania.
Żel z kasztanowca z perełkowcem przede wszystkim wzmacnia naczynia krwionośne. Ale także przynosi ulgę zmęczonym nogom. Dodatkowo mieszanka nawilża skórę, łagodzi i zapobiega powstawaniu podrażnień. Żel wpływa na uczucie relaksu, świeżości i lekkości.

Produkt został dodany do porównywarki
facebook