Stawy i mięśnie - Ekamedica

Stawy i mięśnie Jest 25 produktów.

Problemy ze stawami wiążą się nieodzownie z trybem życia oraz codzienną dietą. Przyczyną jest stan zapalny, który występuje długotrwale. Jego końcowym efektem może być nawet zniszczenie chrząstki stawowej. Jak zapobiegać problemom stawów i mięśni? Jakie suplementy stosować? Jakich nawyków należy się wyzbyć?

Naturalne środki są prostym sposobem na złagodzenie objawów związanych ze schorzeniami stawów i mięśni. W przypadku, gdy zabraknie mazi może dojść do licznych zmian stawowych w wyniku, których może nastąpić zaburzenie ich mechaniki. W przypadku stawów, ból następuje w skutek ocierania o siebie powierzchni kostnych. Z mięśniami jest nieco inaczej. Tutaj ból może pojawić się w przypadku ucisku czy zaburzeń neurologicznych. Naturalne suplementy wspomogą organizm w łagodzeniu objawów schorzeń.

Osobami narażonymi na nie są przeważnie starsi ludzie albo podatne genetycznie. Wynika to z faktu, że wraz z wiekiem zmieniają się także możliwości regeneracyjne organizmu. Maź jest znacznie wolniej wytwarzana, chrząstka mniej nawodniona, a mięśnie gorzej radzą sobie z wszelkiego rodzaju urazami. Dlatego tak ważne jest stałe uzupełnianie substancji odżywczych, które pomagają we wzmacnianiu i ochronie organizmu.

Specjaliści zalecają, aby na samym początku zadbać o codzienną motywację i samozaparcie. Pozwolą one na znacznie szybsze przeprowadzenie zmiany w życiu oraz nabycia nowych nawyków. Następnym krokiem powinno być inwestycja w fizykoterapię. Osoby podatne na schorzenia nie unikną przejścia na dietę. Pozbycie się nadmiernych kilogramów sprawi nie tylko, że użytkownik poczuje się zdrowszy, ale także znacznie ułatwi dbanie o mięśnie i stawy.

Dodatkowo warto byłoby zainwestować w sporą dawkę ruchu. Zaleca się jazdę rowerem, nordic walking czy pływanie. Jednak w przypadku schorzeń dotyczących stawów i mięśni trzeba skontaktować się z lekarzem, który dokładnie określi możliwości konkretnego organizmu. W tym wszystkim nie można zapomnieć o naturalnych preparatach tworzonych w formie suplementów diety.

Maść końska przynosi ulgę, szczególnie po intensywnym wysiłku fizycznym. Działa również rozgrzewająco oraz pobudza krążenie krwi i łagodzi bóle kręgosłupa. Kolejnym ciekawym produktem jest żel z czarciego pazura. Pozytywnie wpływa na ukrwienie, usprawnia narządy ruchu, a nawet wspomaga odprężenie mięśni.

Jarmuż przede wszystkim ulepsza funkcjonowanie organizmu. To także świetny sposób na wzmocnienie naczyń krwionośnych oraz neutralizację wodnych rodników. Połączenie zielonej herbaty i chromu wspomaga trawienie oraz pozytywnie oddziałuje na pamięć i koncentrację. Ale to nie wszystko, bo również dodaje sił witalnych.

Czerwona koniczyna pomaga zachować spokój i komfort u kobiet w okresie menopauzy. Łagodzi objawy okresu przekwitania takie, jak uderzenia gorąca, pocenie się i niepokój. Oddziałuje także korzystnie na gęstość kości. Wpływa na układ krążenia, poprawia funkcje serca, zwiększa elastyczność i wytrzymałość naczyń krwionośnych. 

Produkt został dodany do porównywarki
facebook