Żele i maści - Ekamedica

Żele i maści W tej kategorii nie ma produktów.

Problemy ze stawami? Od dzisiaj przestaną być problemem. Zapobiegać schorzeniom można poprzez liczne naturalne preparaty uzupełniające ważne suplementy diety.

Brak odpowiedniej ilości mazi powoduje liczne zmiany stawowe, które doprowadzają do zaburzenia mechaniki. Ból jest wywoływany przez ocieranie o siebie nawzajem powierzchni kostnych. Nieprawidłowe działanie błony maziowej skutkuje poczuciem sztywności stawów lub unieruchomienia.
Osobami narażonymi na schorzenia stawów mają powyżej 50. roku życia. Są również ludzie, którzy mają niewykształconą panewkę. Stan ten trwa od urodzenia i z każdym rokiem się pogarsza. Wraz z wiekiem zmienia się także proces regeneracji, a sama chrząstka jest mniej nawodniona. Tym samym maź jest wolniej wytwarzana.
Dlatego, aby zwalczyć schorzenia czy poranną sztywność stawów należałoby uzupełnić suplementy diety tworzone z naturalnych składników. Na początku warto byłoby zadbać o motywację. Jest ona potrzebna do wprowadzenia zmiany w swoim życiu i podniesieniu jego standardów.
Specjaliści najczęściej zalecają fizykoterapię. Wśród dostępnych zabiegów są m. in. elektrolecznictwo, ciepłolecznictwo, hydroterapię czy zimnolecznictwo. Również nadmierne kilogramy należałoby zlikwidować. Osoby, które potrzebują wizyty u dietetyk, dzięki niemu zapewne zmienią swoje nawyki żywieniowe. Pozbycie się nadmiernych kilogramów pomoże w dbaniu o stawy.
Dodatkowa dawka ruchu na pewno nie zaszkodzi osobom, które mają takie schorzenia. Zaleca się wiele możliwości, w tym jazdę na rowerze, nordic walking, szybki marsz oraz zajęcia na basenie. Nie można jednak zapomnieć o naturalnych preparatach w formie suplementów diety.
Wśród takich produktów wyróżnia się wszelkiego rodzaju żele. Maść końska przynosi ulgę stawom i mięśniom, szczególnie po nadmiernym wysiłku. Dodatkowo rozgrzewa i pobudza krążenie krwi oraz łagodzi bóle kręgosłupa. Żel z kolagenem pozytywnie wpływa na stawy, kości i ścięgna. Oddziałuje na elastyczność i zdolności regeneracyjne naskórka. Działa również łagodząco oraz wspomaga cyrkulację krwi.
Kolejnym ciekawym produktem jest żel z czarciego pazura. Pozytywnie działa na ukrwienie, usprawnia narządy ruchu oraz wzmaga odprężenie mięśni. Czarci pazur ma także właściwości, które zwiększają proces regeneracji skóry. Żel z kasztanowca łagodzi, odpręża, nawilża i nadaje lekkości nogom. Dodatkowo pozytywnie oddziałuje na ukrwienie skóry i zabezpiecza naczynka krwionośne.
Żel z żywokostu wpływa na regenerację tkanek, a także łagodzi podrażnienia. Wspomaga skórę w niwelowaniu widocznych blizn. Żywokost można używać nie tylko do pielęgnacji skóry, ale również do odprężającego masażu. Żel z żyworódki nadaje skórze gładkości, sprawia, że jest sprężysta i odpowiednio nawilżona. Dodatkowo wzmaga proces regeneracji. Żyworódka maksymalizuje elastyczność skóry.

Produkt został dodany do porównywarki
facebook